Манчестър Сити не допусна грешката на Юнайтед и се откъсна на върха във Висшата лига

1153 0

Английският гранд Манчестър Сити победи Шефилд Юнайтед с минималното 1:0 като домакин в мач от 20-ия кръг на Висшата лига. "Небесносините" не допуснаха грешката на своите съграждани от "Олд Трафорд" и победиха "остриетата", които остават на дъното в елита на Англия.

Единственото попадение в срещата отбеляза Габриел Жезус в деветата минута, възползвайки се от асистенция на Феран Торес. Шефилд показа солидна игра в защита и почти не позволи повече опасности пред своята врата. Малко след 70-ата минута Сити получи две добри възможности за гол, но Лапорт и Зинченко не успяха да вкарат.

В края на мача Джон Флек можеше да открадне точка за гостите, но Едерсон го отказа с брилянтна намеса. С победата Манчестър Сити увеличи преднината си на върха в класирането, като вече разполага с 44 точки - с четири повече от втория Манчестър Юнайтед, който в предишния кръг загуби от Шефилд. "Остриетата" остават на 20-о място с едва 8 точки.