Автогол постави Ливърпул в позната ситуация, а Брентфорд - в историческа (ВИДЕО)

806 0

Куп пропуски и миг късмет бяха достатъчни на Брентфорд да поведе на Ливърпул след 19 минути игра в двубой от 19-тия кръг на Висшата лига. До подобен развой се стигна след автогол на Ибрахима Конате в 19-тата минута.

Преди и след него възпитаниците на Юрген Клоп имаха своите чисти, но пропилени възможности, което постави Ливърпул за 13-ти път в изоставаща ситуация от началото на сезона.

Брентфорд пък вкара второ попадение след броени пъти при подобна ситуация, след като кълбото бе довкарано във вратата на Алисон след разбъркване в наказателното поле при центриране от корнер.

До попадението пък се стигна именно от центриране от десния флаг на ъглов удар - Конате не успя да отиграе центрираното кълбо и с левия си крак прати топката във вратата на Алисон!

Интересна подробност около историята на Брентфорд след завръщането му във Висшата лига е, че отборът няма загубен двубой, след като е повел в него. Тимът пък няма успех над Ливърпул през последния век - загуба с 0:3 и реми - 3:3.