Автогол помогна на Тотнъм да си свърши работата срещу Нотингам Форест (ВИДЕО)

517 0

Тотнъм постигна ценна победа с 3:1 над Нотингам Форест в мача от 32-ия кръг на Висшата лига. Успехът бе изключително важен, защото върна момчетата на Анге Постекоглу обратно в топ 4 в елита на Острова.

Педро Поро герой за Тотнъм

Развой на Тотнъм - Форест

Още: Ужасяващата защита на Челси "заспа" за пореден път и коства ценни точки (ВИДЕО)

Домакините от Северен Лондон успяха да поведат в 15-ата минута, когато Мурило засече подаване на футболист на Тотнъм право в собствената си врата за 0:1. Радостта на "шпорите" продължи едва 12 минути, когато Антони Еланга намери Крис Ууд, който възстанови паритета.

В 53-ата минута обаче обичайният заподозрян - Хюн Мин Сон, вкара за 2:1, след като намери горния ляв ъгъл с удар от границата на наказателното поле. Педро Поро пък подпечата успеха на "спърс" 5 минути по-късно, когато вкара с мощен шут след подаване на Родриго Бентанкур с глава.

С победата Тотнъм изпревари Астън Вила и вече е четвърти с актив от 60 точки. Нотингам Форест пък продължава борбата за оцеляване на 17-ата позиция с 25 пункта на сметката си.

Още: Ерик тен Хаг каза какво не е достигнало на Манчестър Юнайтед, за да победи Ливърпул