Автогол и дузпа класираха Челси за 1/2-финалите в Купата на Лигата

1949 0

Английският гранд Челси се класира за 1/2-финалите в Купата на Лигата, след като отстрани Брентфорд с победа с 0:2 като гост в четвъртфинален мач. Автогол и дузпа в последните десет минути на срещата осигуриха на "сините" мяста в полуфиналната фаза.

Заради много играчи, заразени с COVID-19, Томас Тухел бе принуден да играе с играчи от академията на "сините" и повече резерви. Това оказа влияние, като през първата част Брентфорд имаше по-опасните положения за гол, но не се възползва от тях.

През втората част Челси подобри играта си и на свой ред стигна до няколко голови положения, които също не бяха оползотворени. Едва в 80-ата минута лондончани поведоха в резултата - и то след автогол на Понтус Янсон, който имаше нещастието да прати топката в собствената си врата.

Пет минути по-късно Челси получи правото да изпълни дузпа, а Жоржиньо вкара от бялата точка. Така "сините" се класираха за полуфиналите, където ще срещнат тима на Тотнъм, който отстрани Уест Хям.