Артета изрече думи за състоянието на Райс и Магаляеш, които ще накарат феновете на Арсенал да изтръпнат

9983 0

Арсенал постигна разгромна победа срещу Кристъл Палас с 5:0 във Висшата лига, но тя дойде със скъпа цена, която "топчиите" трябваше да платят.

Мениджърът на "топчиите" Микел Артета предостави актуална и притеснителна информация за контузиите на Деклан Райс и Габриел Магаляеш, след като и двете звезди накуцваха по време на мача срещу "орлите".

Състоянието на Райс и Магаляеш

Още: "Швейцарското ножче" на Микел Артета е и скритото оръжие на Арсенал на "Емирейтс"

Проблем с Деклан Райс може да коства много на Арсенал

Победата на Арсенал беше помрачена, след като Деклан Райс и Габриел Магалаеш излязоха контузени през второто полувреме. Първият беше заменен в 73-ата минута от Жоржиньо със съмнения за контузия в сухожилието. А Габриел беше сменен в 81-ата минута от поляка Якуб Кивиор поради проблем в областта на прасеца.

"Деклан усещаше нещо неприятно в сухожилието при 3:0. Габриел имаше получи удар през първото полувреме на коляното и мисля, че се бореше доста с този проблем, но не успя да продължи. Все още не мога да кажа нищо, предстоят прегледи и ще видим", сподели Артета пред медиите след мача.

"Артилеристите" са вече трети в класирането на Висшата лига с 43 точки от 21 мача - на два пункта зад лидера Ливърпул. Мнозина вярват, че евентуално отсъствие както на Райс, така и на Магаляеш, може да се отрази зле на шампионските амбиции на лондончани.

Още: Арсенал спря пропадането си и се изравни по точки с Манчестър Сити и Астън Вила (ВИДЕО)