Арсенал спря пропадането си и се изравни по точки с Манчестър Сити и Астън Вила (ВИДЕО)

765 0

Отборът на Арсенал сложи край на лошата си серия от три поредни загуби във всички турнири, разгромявайки Кристъл Палас като домакин с 5:0 в мач от 21-вия кръг на английската Висша лига!

Арсенал спря пропадането с 5 гола

Точно в десетата минута "артилеристите" откриха резултата - Деклан Райс центрира от ъглов удар, а Габриел Магаляеш скочи най-високо и насочи с глава топката към долния ляв ъгъл на вратата за 1:0.

В 37' падна и второ попадение - този път Букайо Сака изпълни корнер към далечната греда, а Магаляеш отново бе оставен непокрит и въпреки че не нанесе най-добрия удар от малък ъгъл - кълбото се отби от вратаря Дийн Хендерсън и влетя в мрежата му за 2:0.

В 59-ата минута Арсенал организира бърза контраатака, в края на която Габриел Жезус подаде към Леандро Тросар, а той финтира защитник и с мощен шут направи аванса на своя отбор класически - 3:0!

Дълбоко в добавеното време на срещата резервата Габриел Мартинели наниза два идентични гола за крайното 5:0 - първо след подаване на Еди Нкетия, а след това и след такова на Жоржиньо.

Класиране и следващи мачове?

Със спечелените 3 точки тимът на Микел Артета събра актив от 43 на третото място в таблицата - колкото имат и вторият Манчестър Сити, и четвъртият Астън Вила. В следващия кръг "топчиите" гостуват на Нотингам Форест (30-и януари).

Кристъл Палас пък остана на 14-ата позиция с 21 пункта, а на 30-и януари ще бъде домакин на Шефилд Юнайтед.

*Четете всички последни новини от английския футбол в SportLive.BG!