Арсенал се качи на върха в рекорден за Чех мач

938 0

Арсенал не пропусна шанса си да оглави класирането във Висшата лига в домакинския си мач срещу Борнемут. "Артилеристите" се наложиха с 2:0 с голове на Паулища и Йозил.

В този мач вратарят на домакините Петър Чех записа рекорд - чехът не допусна гол и така направи 170 сухи мрежи във Висшата лига.

Борнемут опита да пресира през първия четвърт час на мача и донякъде успя, без обаче да застраши сериозно вратата на "топчиите". Постепенно обаче домакините взеха инициативата.

В 27-ата минута падна и първият гол - след изпълнение на корнер Паулища намери топката с глава и записа първото си попадение с екипа на Арсенал. Асистенцията бе на Месут Йозил.

Малко по-късно Арсенал пропусна да удвои преднината си, което се случи през втората част. "Артилеристите" доминираха напълно и в 63-ата минута след двойно подаване между Жиру и Йозил германецът бе изведен сам срещу вратаря и с точен удар оформи крайното 2:0.

До края първенецът в класирането пропусна да разгроми съперника си. Уолкът и Жиру обаче пропиляха своите възможности, а Чембърлейн уцели гредата.

В добавеното време Петър Чех се намеси решително, записвайки рекорда си от 170 сухи мрежи в Англия.