Арсенал с ключова победа във Висшата лига, "артилеристите" в Топ 4

1342 0

Арсенал победи Лестър като домакин с 2:0 на "Емирейтс" в среща от 29-ия кръг на английската Висша лига. Томас Партей в 11-ата минута реализира първото попадение за "артилеристите" в спора. В 59-ата минута Александър Лаказет бе точен от дузпа. Така играчите с мениджър Микел Артета записаха много ценна победа, която ги праща в Топ 4 на класирането.

"Топчиите" имат вече 51 пункта. Манчестър Юнайтед пък е с 50 на 5-ото място. Арсенал обаче е с 3 мача по-малко спрямо "червените дяволи". 4-ата позиция е изключително важна, защото дава право на участие в Шампионска лига следващата кампания.

Очертава се Манчестър Сити и Ливърпул да се борят за титлата във ВЛ този сезон. Челси е фаворит за третата позиция. Към момента "артилеристите" пък взимат превес в борбата за затваряне на Топ 4.

Същевременно се появиха информации, че Арсенал готви сериозен трансферен удар!