Арсенал приземи Вила за три минути

4495 0

Отборът на Арсенал записа класическа победа с 3:0 над Астън Вила при гостуването си на "Вила Парк" в среща от 5-ия кръг на Висшата лига.

Възпитаниците на Арсен Венгер направиха мача си лесен, след като реализираха и трите гола в рамките на пет минути през първото полувреме. Месут Йозил откри резултата в 32-ата минута след пас на Дани Уелбек, а само две минути по-късно самият Уелбек отбеляза дебютния си с екипа на "артилеристите". 60 секунди по-късно Али Сисоко си заби автогол и на практика реши всичко в мача.

Благодарение на посредствената конкуренция в Премиършип, Арсенал бързо забрави за поражението си през седмицата от Борусия (Дортмунд) в Шампионската лига, когато се представи повече от нелепо. Астън Вила пък бе приземен след като до този момент бе без загуба в шампионата.