Ван Гаал спъна Юнайтед за 0:0 срещу Бърнли

1173 0

Манчестър Юнайтед остана без победа в официален мач под ръководството на Луис Ван Гаал. "Червените дяволи" завършиха едва 0:0 при гостуването си на новака Бърнли в първи мач от третия кръг на Премиършип. Дебют за тима направи новото мултимилионно попълнение Анхел Ди Мария, но и това не помогна. Бърнли пък спечели първата си точка през новия сезон и се отлепи от последната позиция в класирането.

Мачът започна по-добре за Бърнли. Груба грешка на Джони Еванс изведе играч на домакините сам срещу Де Хеа, но вратарят се справи. Юнайтед отново изглеждаше прекалено пасивен и подчинен на тактическата дисциплина. Анхел Ди Мария и Хуан Мата трудно си намираха място в схемата 3-5-2 на Ван Гаал. Единствената опасна ситуация за Юнайтед през първото полувреме бе удар на Робин Ван Перси, който бе спасен от Том Хийтън. След равностойни 45 минути, преминали в битка в центъра на терена, двата отбора се оттеглиха на почивка.

През втората част Юнайтед натисна в търсене на победата. Анхел Ди Мария направи хубав пробив отляво в 59-ата минута, топката стигна до Ван Перси, но ударът му бе избит от пласиралия се на голлинията халф Дийн Марни.

Малко по-късно Ди Мария бе заменен, а когато не ставаше с игра, Юнайтед пробва по изпитания начин - с апел за дузпа. В 88-ата минута съдията Крис Фой реши да замълчи при игра с ръка Барнс, която бе спорно дали е неволна.

Юнайтед остана без гол във втори пореден мач, след като през седмицата загуби с 0:4 от МК Донс за купата на Лигата.