Терорът на Ливърпул над Тотнъм продължи

20472 0

Тотнъм претърпя първа загуба през този сезон в Премиършип. "Шпорите" отстъпиха с тежкото 0:3 домакинството си срещу Ливърпул на "Уайт Харт Лейн". Това бе трета поредна разгромна загуба за лондончани от своя съперник след 0:5 и 0:4 през миналия сезон. Дебют за Ливърпул направи новото попълнение Марио Балотели.
Ливърпул започна в схема 4-1-2-1-2 с Балотели и Даниел Стъридж като чисти нападатели. Зад гърба им действаше Рахим Стърлинг. Подредбата сработи за разлика от 4-3-3, което Роджърс избра при тежката загуба от Манчестър Сити в миналия кръг.
След само две минути игра Марио Балотели имаше шанс да открие головата си сметка. Центриране намери италианеца на пет метра от вратата, но удара му с глава бе спасен от Уго Лорис.
В 8-ата минута Ливърпул откри. Даниел Стъридж изигра страхотно една топка в половината на Тотнъм, пусна извеждащ пас към Джордан Хендерсън, той намери Рахим Стърлинг на задната греда и тъмнокожият играч откри резултата. Рой Ходжсън видя със задоволство брилянтната английска комбинация от трибуните. Тотнъм допусна първи гол през този сезон.
Ливърпул владееше контрола върху мача и можеше да удвои в 31-ата минута. Марио Балотели напредна, изведе Рахим Стърлинг, вратарят Лорис излезе и изчисти, но топката се върна в Балотели, който не успя да прехвърли излезлия напред вратар, а прати топката много встрани.
Края на първото полувреме бе единственият период от мача, в който Тотнъм изглеждаше сравнително равностоен на своя противник. Това можеше веднага да доведе до промяна в резултата. В 42-ата минута Насер Чадли излезе сам срещу Миноле след грешка на централните защитници на Ливърпул, но белгийският страж спаси силния му удар.
Ливърпул бързо реши нещата в началото на второто полувреме. В 49-ата минута Джо Алън бе задържан в наказателното поле и Фил Дауд отсъди дузпа. Представилият се слабо в мача Стивън Джерард все пак реализира наказателния удар и Ливърпул вече водеше с 2:0.
Тимът на Брендън Роджърс показа най-доброто от играта си през миналия сезон. В 59-ата минута току що влезлият за Тотнъм Андрюс Таунзънд загуби топката от Алберто Морено в половината на Ливърпул, левият бек напредна мощно без да бъде посрещнат от никого и като на тренировка стреля покрай Уго Лорис за 0:3.
Ливърпул правеше каквото си поиска с рухналия противник. Рахим Стърлинг се разходи през цялата защита на Тотнъм, но завършващият му удар бе много слаб и провали опита за запомнящ се гол.
До края мачът се доиграваше. Брендън Роджърс извади от игра Балотели и Джо Алън, а новите попълнения Лазар Маркович и Емре Чан получиха шанс да впечатлят. Това не успя да направи Тотнъм, който не стигна дори до почетен гол. След тази среща Ливърпул е на пето място с 6 т. и по-добра голова разлика от днешния си съперник, който е с позиция по-надолу в класирането.

Тотнъм претърпя първа загуба през този сезон в Премиършип. "Шпорите" отстъпиха с тежкото 0:3 домакинството си срещу Ливърпул на "Уайт Харт Лейн". Съперникът на Лудогорец в Шампионската лига постигна трета поредна разгромна победа срещу лондончани след 5:0 и 4:0 през миналия сезон. Дебют за Ливърпул направи новото попълнение Марио Балотели.