Арсенал обърна Саутхемптън и затвърди добрата форма с 5-и успех от 6 мача във Висшата лига

Арсенал обърна Саутхемптън  и затвърди добрата форма с 5-и успех от 6 мача във Висшата лига

1640 0

Английският Арсенал записа пълен обрат, за да стигне до победата срещу Саутхемптън с 3:1. По този начин футболистите на Микел Артета затвърдиха добрата си форма в последно време, записвайки 5-а победа в последните 6 мача от Висшата лига.

Нещата не тръгнаха никак добре за "артилеристите", които се оказаха губещи в резултата след едва 3 минути игра, когато Армстронг се разписа. Отговорът бе светкавичен и Пепе изравни едва 5 минути по-късно, а до края на полувремето "топчиите" дори излязоха напред в резултата с гол на Букайо Сака.

През втората част Александър Лаказет осигури още по-комфортен аванс (72') и гарантира успеха на своя отбор. За Арсенал предстои много тежък двубой срещу втория във временното класиране на Англия Манчестър Юнайтед в събота, 30 януари. Само 3 дни след това пък "артилеристите" гостуват на Уулвърхемптън.