Арсенал изхвърли Уест Хем от топ 4 във Висшата лига (ВИДЕО)

3011 0

Арсенал спечели срещу Уест Хем с 2:0 като домакин в лондонското дерби в 17-тия кръг от Висшата лига на Англия. С успеха "артилеристите" се изкачиха на четвъртото място и изместиха "чуковете" от местата, даващи право на участие в Шампионска лига.

Първата по-сериозна атака дойде от страна на гостите, като Пабло Форнаис в 35-ата минута стреля от далечна дистанция. До края на полувремето Кийрън Тиърни и Александре Лаказет създадоха опасности пред вратата на Уест Хем.

В 48-ата минута Лаказет изведе Габриел Мартинели и бразилецът прати неспасяем изстрел в левия ъгъл за 1:0. В 67-ата минута "топчиите" можеха да стигна и до второ попадение. Владимир Цоуфал направи нарушение и получи втори жълт и съответно червен. Реферът Антъни Тейлър отсъди дузпа, но Лукаш Фабиански спаси удара на Лаказет.

В 87-ата минута Емил Смит-Роу хладнокръвно завърши комбинация с Букайо Сака, като стреля и преодоля Фабиански, за да направи 2:0.

Вижте и поради каква причина Пиер-Емерик Обамеянг беше изваден от състава на Арсенал.