СНИМКА: Скандал с ВАР беляза победа на Астън Вила

2542 0

Астън Вила записа шеста победа през сезона в английската Висша лига, след като надигра Бърнли на "Търф Мур" с 2:1 в двубой от 21-ия кръг. С трите точки бирмингамци временно се измъкнаха от зоната, където трябваше да посрещнат празниците. В класирането те са 16-и с 21 точки, докато Бърнли заема 14-о място 24 точки.

Вила започна много силно двубоя и можеше да поведе, когато ВАР отмени гол на Уесли заради много тънка засада. В ситуацията системата за видеоарбитраж отчете засада заради петата на Джак Грийлиш, вдигната по времето, в което е получил топката. Във Великобритания мнозина определиха момента за скандален, заради милиметровата вероятна засада.

Гостите все пак поведоха именно чрез бразилеца, който вкара в 27-та минута. Футболистите на Дийн Смит не спряха дотук и капитанът Джак Грилиш удвои аванса на своя тим четири минути преди края на първата част. В 80-ата минута Бърнли върна един гол чрез Крис Ууд, но това само оформи и крайния резултат.