Погба: Расизмът е невежество и само може да ме направи по-силен


Погба: Расизмът е невежество и само може да ме направи по-силен
Снимка: Guliver/GettyImages

1120 0

Полузащитникът на Манчестър Юнайтед Пол Погба обяви, че няма да позволи на расизма във футбола да му повлияе. Френската звезда стана жертва на расизъм от страна на фенове, след като изпусна дузпа за своя тим в мача срещу Уулвърхемптън.

Същото нещо се случи и със съотборника му Маркъс Рашфорд, след като пропусна дузпа срещу Кристъл Палас, и с играча на Челси Тами Ейбрахам, който също се провали от бялата точка през новия сезон.

"Моите предци и моите родители страдаха за това моето поколение днес да бъде свободно, да работи, да взема автобуса, да играе футбол. Расистките обиди са нвежество и могат само да ме направят по-силен и да ме мотивират да се боря за следващото поколение", написа Погба в Туитър. Вижте в този материал каква е статистиката на халфа при изпълненията на дузпи във Висшата лига.

Етикети:
Sportlive.bg

ТОЧНО ПОПАДЕНИЕ


виж всички

Още по темата


Timeout


виж всички
Избрано от ЦСКА

Зюмюр Бютучи от ЦСКА разгневява Ралф Рангник, баща си и... себе си с решение да напусне РБ Залцбург

Eдно от летните попълнения на ЦСКА - Зюмюр Бютичи, има нещо, за което съжалява в кариерата си дотук. И то е, че...

Най-четени новини

виж всички