Гуардиола се извини на Суонзи за засадата

2224 0

Мениджърът на Манчестър Сити Хосеп Гуардиола се извини на Суонзи, признавайки, че неговият тим се е класирал на полуфиналите на ФА Къп несправедливо, тъй като е вкарал третия си и решителен гол от засада. Испанецът отново заяви, че ако имаше ВАР в този турнир, резултатът можеше да бъде друг.

"Трябва да попитате отговорните за това защо няма ВАР тук. Тази система е навсякъде, но не и тук. Ако нямаше дузпа и има засада, то аз моля за извинение. Не ми харесва да печеля мачове със спорни решения, не е лесно", заяви Гуардиола, цитиран от "Sky Sports".

През първото полувреме на мача "лебедите" водеха с 2:0, но след почивката "ражданите" успяха да вкарат три безответни гола и да продължат напред. Вторият обаче бе реализиран след спорна дузпа, а третият - при засада. Това е вторият случай в рамките на 10-ина дни, в който Сити изглежда е облагодетелстван от съдийска помощ. Подробности вижте в този материал