3 изречения излязоха от устата на Алексис Мак Алистър за неотсъдената дузпа в края на Ливърпул - Манчестър Сити

8322 0

Неделният (10-и март) сблъсък между отборите на Ливърпул и Манчестър Сити не разочарова неутралните зрители, но със сигурност ядоса голяма част от "червените" фенове.

Двубоят на "Анфийлд" завърши 1:1, а най-спорният момент от него дойде в заключителните минути, когато мърсисайдци поискаха дузпа за нарушение на Жереми Доку срещу Алексис Мак Алистър (ВИДЕО).

Главният съдия не отсъди такава, а и ВАР не му даде сигнал, че трябва да го направи или поне да прегледа ситуцията на повторение. В коментара си след мача Юрген Клоп пък бе категоричен, че това е било 100-процентова дузпа за неговия отбор...

Мнението на пострадалия

Самият Мак Алистър бе кратък пред "BBC", но пределно ясен:

"Мисля, че това беше чиста дузпа. Не мога да нищо кажа повече. Смятам, че реферът свърши много добра работа в хода на срещата, но допусна грешка при едно от последните си отсъждания".

ПРОЧЕТЕТЕ ОЩЕ - Хосеп Гуардиола сравни Ливърпул с цунами, каза за Кевин де Бройне и елегантно подмина дузпата (ВИДЕО)