10 от Форест измъчиха Манчестър Юнайтед, но "дяволите" измъкнаха трите точки на "Олд Трафорд" (ВИДЕО)

3261 0

Английският гранд Манчестър Юнайтед победи трудно Нотингам Форест в мач от третия кръг на английската Висша лига на своя "Олд Трафорд". "Червените дяволи" надделяха с 3:2 у дома, след като започнаха двубоя ужасяващо, но се добраха до ценния обрат и трите точки.

Форест "шокира" дяволите в началните 5 минути на мача. Още във втората минути Тайво Алони откри след чудесна контраатака и ужасяваща грешка на Андре Онана. 2 минути по-късно пък Уили Боли реализира с глава, за да направи кошмара на "дяволите" пълен.Домакините обаче запазиха самообладание и в 17-ата минута Кристиан Ериксен върна едно попадение преди почивката.

Само 7 минути след първия съдийски сигнал за втората част пък Бруно Фернандеш намери Каземиро, а бразилецът изравни на "Олд Трафорд". Форест остана с човек по-малко в 67', след като Джо Уоръл си изкара директен червен картон за спиране на голова атака. Бруно Фернандеш оформи обрата от дузпа в 76', тъй като Данило фаулира Маркъс Рашфорд в наказателното поле на "котиджърс".

Доминацията на Юнайтед може да бъде потвърдена и от статистиката. Момчетата на Тен Хаг имаха 18 шанса за гол срещу само 9 за своя опонент. Притежанието на топката също бе в полза на "дяволите" - 65% срещу 33%.

Юнайтед е пети в класирането във Висшата лига след 3 изиграни мача с 6 точки. "Дяволите" ще срещнат Арсенал в следващия кръг. Форест пък е 14-ти с актив от 3 пункта и ще мери сили с Бърнли на 30 август в турнира Карабао Къп.

Срещата започна кошмарно за "червените дяволи". Още във втората минута резултатът бе открит от Тайво Алони след блестяща контраатака на гостите. Само 2 минути по-късно Форест удвои своята преднина чрез Уили Боли, който се извиси над всички и реализира с глава след центриране от корнер.

Юнайтед вдигна оборотите в следващите минути. Първо, в 13' удар от дистанция на Фернандеш бе спасен лесно от Мат Търнър, а само няколко минути по-късно (17') "дяволите" организираха чудесно нападение. Маркъс Рашфорд пусна за Кристиан Ериксен, който от непосредствена близост намали до 2:1.

До почивката не се стигна до нищо по-сериозно пред двете врати. Опонентите в мача се бореха за надмощието в халфовата линия и можеше да се наблюдава тактическо надлъгване между двамата треньори - Стив Купър и Ерик тен Хаг.

Само 6 минути след подновяването на играта Юнайтед вдигна оборотите и изравни на "Олд Трафорд". "Дяволите" изградиха добро нападение, топката мина през Бруно Фернандеш, който я предостави на Каземиро, а бразилецът реализира от близка дистанция, за да направи резултата 2:2. Минута по-късно пък Антони пробва технично изпълнение, но шутът му бе отразен от Мат Търнър подобаващо.

В 69' Форест остана с човек по-малко Джо Уоръл бе изгонен, след като препъна връхлитащия Антони Марсиал сам срещу Мат Търнър точно пред наказателното поле и Стюарт Атуел му показа червен картон. При последвалия свободен удар пък Юнайтед пробва нещо заучено, но не го изпълни подобаващо.

В 75-ата минута бе отсъдена дузпа за Юнайтед след нарушение на Данило срещу Маркъс Рашфорд в наказателното поле. Зад топката застана Бруно Фернандеш и направи обрата пълен - 3:2 за домакините. До края на срещата не се случи нищо впечатляващо, а дългото добавено време (11 минути) бе изпълнено с доминация на Юнайтед.

СЪСТАВИ

Юнайтед: Онана, Мартинес, Фернандеш, Марсиал, Рашфорд, Ериксен, Каземиро, Варан, Далот, Антони, Уан-Бисака

Форест: Търнър, Боли, Уоръл, Маккена, Орие, Данило, Йейтс, Аина, Джонсън, Гибс-Уайт, Алони

Манчестър Юнайтед заема 13-ата позиция във временното класиране с актив от 3 точки, след като в първия кръг победи Уулвърхямптън с минималното 1:0, а във втория бе "разнищен" от Тотнъм и загуби с 0:2 като гост в Северен Лондон.

Две места по-нагоре в таблицата с 11 пункта се намира Форест. Възпитаниците на Стив Купър победиха новака Шефйилд Юнайтед с 2:1 в първия кръг от кампанията, а седмица по-късно бяха сломени от Арсенал като гост на "Емирейтс".

През изминалата кампания двата тима се срещнаха общо 4 пъти, тъй като се паднаха един срещу друг в полуфиналите за Купата на лигата. И четирите сблъсъка бяха спечелени от момчетата на Ерик тен Хаг с обща голова разлика от 10:0.

Главен арбитър на двубоя ще бъде Стюарт Атуел.