Виляреал поднесе сензацията и удари Байерн Мюнхен в Шампионска лига!

9122 0

Испанският тим Виляреал поднесе голямата сензация в Шампионска лига, след като победи немския колос Байерн Мюнхен с 1:0 като домакин в първи четвъртфинален мач от надпреварата. По-впечатляващото бе, че "жълтата подводница" надигра именития си съперник и дори може да съжалява, че вкара само един гол.

Виляреал започна мечтано срещата с ранен гол на Арно Данджума, който попари баварската машина. В края на първата част домакините вкараха и втори гол чрез Франсис Коклен, но попадението бе отменено поради засада. Байерн пък завърши частта без отправен точен удар към вратата на съперника.

През втората част Виляреал продължи да бъде по-добрият отбор на терена, а осем минути след подновяването на играта Жерар Морено нацели гредата на вратата на Мануел Нойер. До края на мача домакините ограничиха опасностите пред своята врата, като единствено в края Кинсли Коман можеше да вкара, но Херонимо Рули спаси.

Реваншът на "Алианц Арена" е на 12 април (вторник).

След само осем минути игра домакините от Виляреал откриха резултата. "Жълтата подводница" проби по десния фланг, откъдето последва подаване към Дани Парехо. Той на свой ред намери Арно Данджума, който порази вратата на Байерн Мюнхен от непосредствена близост - 1:0!

В следващите минути Байерн не успя веднага да се съвземе от първоначалния шок. Баварците притежаваха малко повече топката, но пък бяха напълно безидейни в атака, а това си личеше и в отправените точни удари, които на практика отсъстваха.

В края на първата част Виляреал дори удвои преднината си. Франсис Коклен вкара фантастичен гол от малък ъгъл, прехвърляйки Мануел Нойер. За късмет на баварците обаче при попадението имаше засада, поради което голът бе отменен.

Изненада или не, Виляреал продължи да бъде по-добрият отбор на терена и през втората част. "Жълтите" не даваха по никакъв начин на Байерн да застраши вратата им и дори поглеждаха в предни позиции за втори гол, който да им затвърди преднината.

Второто попадение за малко да дойде в 53-ата минута, когато Жерар Морено опита топовен изстрел от дистанция, който разтресе гредата на вратата на Мануел Нойер - късмет за баварците.

След час игра Юлиан Нагелсман извърши тройна смяна, но тя не помогна особено. Баварците започнаха да атакуват по-често към вратата на Виляреал и да отправят удари, но всички до един се оказаха безобидни - или извън целта, или лесна плячка за вратаря Рули.

Едва в края на мача Кингсли Коман имаше отличен шанс да вкара, но стражът на Виляреал се справи.

Виляреал: 13 Рули, 3 Албиол, 4 Пау Торес, 5 Парехо, 6 Капу, 7 Жерар Морено, 8 Фойт, 12 Еступинян, 15 Данжума, 17 Ло Селсо, 19 Коклен

Байерн Мюнхен: 1 Нойер, 2 Упамекано, 5 Павар, 6 Кимих, 7 Гнабри, 11 Коман, 19 Дейвис, 21 Ернандес, 25 Мюлер, 42 Мусиала, 9 Левандовски

ПРЕДИ СРЕЩАТА

В предходния рунд испанският клуб причудливо елиминира италианския Ювентус, а успехът с 3:0 в Торино определено даде заявка за изявите на играчите, водени от Унай Емери. На другия полюс обаче е представянето на „жълтата подводница“ в Ла Лига, където се движи на седмото място. Аут за испанците е само Алберто Морено, като Емери ще може да противопостави всичко най-добро на баварците.

Байерн Мюнхен пък е изцяло фаворит в този сблъсък, но Юлиан Нагелсман ще трябва да се справя без Буна Сар и Корентен Толисо. Поради карантина аут също така е и Ерик Максим Чупо-Мотинг, но в Германия твърдо вярват, че мюнхенци ще продължат напред, където навярно ще срещнат „машината“ на Юрген Клоп – Ливърпул.