688 0

Реал Мадрид поведе на РБ Лайпциг като гост в първия осминафинал в Шампионска лига между двата тима. Попадението стана факт в 48-ата минута след нулево първо полувреме.

И голът, и изработването му бяха красиви

В основата на гола беше индивидуална акция на Браим Диас в 48'. Той се пребори за топката, навлезе навътре, минавайки между двамата защитници и отправи неспасяем удар с левия крак, препарирал Петер Гулачи.

Страхотна индивидуална акция преди това!

Диас доказа, че е правилен избор за мястото на Белингам

Това е вторият гол на Диас в тазгодишното издание на Шампионска лига. За него той е важен, тъй като днес е титуляр, защото Джуд Белингам се контузи по време на мача с Жирона от Ла Лига (4:0).

По-рано пък гол на РБ Лайпциг бе отменен заради засада.