Снимка: Getty Images/Gulliver

1924 0

ПСЖ и Байерн (Мюнхен) спорят за трофея в Шампионска лига, след като в елиминациите се представиха най-убедително. В първите 30 минути не паднаха попадения, но Ханзи Флик се наложи да прибегне до принудителна смяна.

В 25-ата минута Жером Боатенг от тима на Байерн получи контузия и беше заменен от Никлас Зюле. Същото нещо се случи и в полуфинала срещу Лион.

В исторически план двата отбора са се срещали само в груповата фаза на Шампионска лига. През 1994 година ПСЖ записва два успеха (с 2:0 у дома и 1:0 като гост), а през 1997 тимовете си разменят по една домакинска победа. През 2000 година ситуацията се повтаря, а за последно парижани и баварци се срещнаха в ШЛ през 2017 година. Тогава отново видяхме домакински победи - 3:0 за ПСЖ и 3:1 за Байерн. Последният им двубой беше за Интернешънъл чемпиънс къп (приятелски турнир), като беше спечелен с 3:1 от Байерн. Двубоя може да следите НА ЖИВО в Sportlive.bg.