Валверде разкри защо Меси бе резерва срещу Ювентус

Снимка: Guliver/GettyImages

1492 0

Треньорът на Барселона Ернесто Валверде обясни защо лидерът на тима Лионел Меси е останал резерва в двубоя в Шампионска лига срещу Ювентус. Звездата влезе в игра след почивката, но не успя да помогне на своя тим да постигне победа - мачът завърши 0:0.

"Меси няма никаква контузия. Ние просто решихме, че той заслужава почивка. Водеше ни това, че можем да бъдем силни и без Лео. Планът беше такъв, че той трябваше да влезе през второто полувреме и да освежи нашата игра", заяви Валверде на пресконференцията след мача.

Припомняме, че нулевото равенство с Ювентус гарантира на Барселона първото място в групата и достигане до плейофите на Шампионска лига.