В Северна Европа борбата за Шампионска лига е ожесточена: Познайник на Лудогорец продължи трудно (ВИДЕО)

971 0

Съперникът на Лудогорец в Лига Европа през миналия сезон - ХИК Хелзинки, успя да премине успешно през първия квалификационен кръг на Шампионска лига.

Финландците загубиха в редовното време от реванша с Ларн (Северна Ирландия) с 1:2, което означаваше, че ще има продължения след 1:0 в първата среща.

В редовното време в сряда Олила успя да открие за гранда след 26 минути игра, но след още 40' Бонъс изравни от дузпа. Томпсън пък използва последните секунди, за да прати в екстаз домакинските фенове за 2:1.

Късметът обаче се изплъзна на аутсайдерите в 97-мата минута, когато Уонт си вкара автогол и бе оформено крайното 2:2, класирало напред финландския представител.

ХИК ще се изправи срещу Молде в скандинавски сблъсък в следващите две седмици. Срещите са част от втория предварителен кръг в Шампионска лига.

Следете всичко от борбата за Шампионска лига със SportLive.bg!