Тъжна вест: 42-годишният футболен съдия Йоан Амел почина по време на тренировка

2538 0

42-годишният елитен рефер Йоан Амел е получил инсулт по време на тренировка във вторник вечер (15 ноември) и е починал!

Трагичната новина бе съобщена от Синдиката на френските футболни съдии.

Амел е съдия с над 300 мача във френския футбол, 136 от които в Лига 1. Последният двубой в кариерата му като главен арбитър завинаги ще остане този между Лил и Рен, който се състоя преди броени дни... На 6 ноември реферът показа 5 жълти и 1 директен червен картон при равенството 1:1 между двата тима.

Йоан Амел има богат опит и като четвърти съдия в турнирите на УЕФА, като за последно бе на тази позиция при разгрома на Реал Мадрид над Селтик с 5:1 в Шампионска лига (2 ноември).

Синдикатът на реферите във Франция, както и част от елитните клубове в Лига 1, вече изказаха съболезнованията си към близките на Амел.