Танц преди гол в Шампионска лига срещу велик вратар: Само Роналдиньо го може (ВИДЕО)

25019 0

През този век едни от най-вълнуващите сблъсъци в Шампионска лига несъмнено са тези между Барселона и Челси, въпреки че скоро не сме ставали свидетели на такъв. Един от най-зрелищните им дуели остават двата мача през сезон 2004/05, когато Роналдиньо блести ярко.

И двата отбора са фактор на европейската сцена. В груповата фаза каталунците завършват втори след Милан, а Челси печели групата си пред Порто. Така предпоставката за звезден дуел е налице и жребият ги противопоставя още на осминафиналната фаза.

Паметният дуел между Барселона и Челси в Шампионска лига

Първият мач завършва с успех с 2:1 за Барселона на митичния "Камп Ноу". Тогава "сините" от Лондон повеждат в резултата след автогол на Жулиано Белети в 33-тата минута. През втората част обаче испанците осъществяват пълен обрат след попадения на Макси Лопес (67') и Самуел Ето'о (73').

Още: Педри назова най-добрите 11 футболисти на Барселона за всички времена - Лионел Меси, Роналдиньо, Шави... (ВИДЕО)

А реваншът се превръща в истинско шоу. Ейдюр Гюдьонсен (8'), Франк Лампард (17') и Деймиън Дъф (19') бързо правят резултата класически. Още до края на първото полувреме обаче Роналдиньо връща тима си във водеща позиция чрез повече голове на чужд терен.

Роналдиньо се радва след гол за Барселона

Бразилският "магьосник" първо намалява пасива с гол от дузпа в 27-ата минута, а след това се разписва отново десетина минути по-късно (38'). А този му гол е един от най-големите в Шампионска лига.

Той получава топката в дъгата пред наказателното поле, след което следва своеобразен танц. Лъжливи движения с тяло и последвал удар от място. Изстрел, след който великият Петър Чех остава на място, а топката влиза в мрежата му.

Роналдиньо блестя, но не достатъчно ярко, за да спаси Барселона

Все пак това се оказва недостатъчно за Барселона, тъй като в 76-ата минута легендата на Челси Джон Тери оформя крайното 4:2 и след общ резултат 5:4 "сините" продължават напред. Впоследствие отстраняват и Байерн Мюнхен (общ резултат 6:5), а на полуфиналите отпадат от бъдещия носител на трофея Ливърпул с общ резултат 0:1.

Още: Блестящото изпълнение, с което ерата "Роналдиньо" в Барселона стартира (ВИДЕО)

Припомнете си магичното изпълнение на Роналдиньо, което остава емблематично за Шампионска лига, чрез кадрите по-долу в материала.

Сър Алекс Фъргюсън е бил обсебен! Какво е провалило трансфера на Роналдиньо в Манчестър Юнайтед?

В Аржентина са в "потрес": Как може Роналдиньо да е в българската Първа лига с екипа на Берое?

Как Роналдиньо "счупи" физиката и момент след това унижи съотборник (ВИДЕО)