След 2 красиви гола: Лудогорец и Олимпия ще решават всичко в Словения (ВИДЕО)

Снимка: Alexander Stoyanov / LAP.bg

11223 0

Лудогорец и Олимпия Любляна не успяха да се победят под проливния дъжд в Разград. Първата среща от втория квалификационен кръг на Шампионска лига между двата тима завърши при резултат 1:1.

Резултата откриха гостите в 13-ата минута след красив гол на капитана Тими Елшник, който реализира извън наказателното поле. Паритета възстанови Доминик Янков в 44-ата минута след хубав индивидуален рейд.

Така двата тима оставиха всичко да бъде решено в Словения. Реваншът е насрочен за вторник (01.08), от 21:00 часа българско време.

И двата отбора стартираха мача, опипвайки почвата. Домакините трябваше да предприемат принудителна смяна още в 7-ата минута, когато новото попълнение Кладво Дуа получи контузия. Той бе заменен от Матиас Тисера.

ГОЛ! Без особен натиск, Олимпия поведе в 13-ата минута от на пръв поглед неособено опасно положение. Капитанът Тими Елшник получи шанс да стреля от сериозна дистанция след грешно изчистване на Фон Витри. Той го направи и то по най-добрия начин, за да остави без отговор Серджио Падт.

ВИДЕО ОТ ОТКРИВАЩОТО ПОПАДЕНИЕ НА ГОСТИТЕ

В 23-ата минута Кирил Десподов можеше бързо да навакса изоставането на своя отбор. Родният национал стреля мощно, но топката срещна напречната греда.

Първоначалният устрем на "орлите" след гола на съперника драстично се понижи. Двата тима започнаха да разиграват по-продължително, но без много скорост и положения пред двете врати.

ГОООЛ! Въпреки спада в темпото, възпитаниците на Ивайло Петев съумяха да изравнят резултата малко преди изтичането на първите 45 минути. Доминик Янков предприе страхотен индивидуален рейд, след което преодоля и Видовшек, за да възстанови паритета. (44')

Вторите 45 минути започнаха с по-малко футбол и доста повече дъжд на "Хювефарма Арена". Пороят, изливащ се над съоръжението, принуди и двата тима да преминат към по-предпазлив метод на игра.

В 59-ата минута Руи Педро бе близо до това да изведе своя отбор отново напред в резултата. Португалецът се озова отляво на наказателното поле. Той пробва фалцов удар, който профуча покрай десния страничен стълб на вратата, пазена от Падт.

Изключителен шанс в 63-ата минута се откри през Матиас Тисера. Нападателят се озова очи в очи с Видовшек, на метри от противниковия страж, който обаче се намеси брилянтно.

В 68-ата минута Лудогороец все пак стигна до пълния обрат. В автор на второто попадение се превърна Фон Витри. То обаче бе отменено поради засада на подалия отдясно Кирил Десподов.

И домакините, и гостите продължиха да пресират усърдно. Неточности, 15 минути преди последния съдийски сигнал, не липсваха и от двете страни. По-сериозните такива обаче бяха от страна на българския шампион.

Ново страхотно положение дойде на сметката на "орлите" в 80-ата минута. Един от най-ниските на терена - Спас Делев, съумя да стреля с глава, нацелвайки напречната греда. Последва нов изстрел посока съперниковата врата, който обаче стражът на Любляна отрази.

До края на срещата  не бяха създадени много сериозни положения пред двете врати. В 3-ата минута от добавените 6 обаче, напрежението взе връх и футболисти от двата тима влязоха в словесна и физическа саморазправа. В епицентъра на събитията бяха Спас Делев, Фон Витри, Суалехе и Мотика, които получиха официални предупреждения.

Лудогорец: Серджио Падт, Аслак фон Витри, Игор Пластун, Франко Русо, Марсел Хайстер, Доминик Янков, Якуб Пьотровски, Клод Гонзалвеш, Бърнард Текпетей, Квадво Дуа, Кирил Десподов

Олимпия Любляна: Матевж Видовшек, Жорже Силва, Марсел Ратник, Ахмет Мухамедбегович, Давид Суалее, Свит Сешлар, Агустин Дофо, Тими Елшник, Руи Педро, Мустафа Нукич, Иван Посавец

Лудогорец успя да си осигури среща срещу тима от Любляна, побеждавайки косовския Балкани. "Зелените" загубиха първата среща с 0:2 на чужда земя, но обратно на "Хювефарма" постигнаха победа с 4:0 и продължиха напред в Шампионска лига.

От другата страна, Олимпия Любляна трябваше да се справи с латвийския тим Валмиера, побеждавайки го на два пъти с един и същи резултат - 2:1.

Лудогорец успя да излезе от своеобразната криза, която претърпя, губейки с 1:3 от Крумовград на старта на новия сезон в Първа лига. "Орлите" постигнаха категоричен успех над Етър с 5:0 у дома преди сблъсъка с Олимпия.

В словенската Първа лига пък Олимпия допусна изненадващо поражение с 1:2 от Копер през изминалия уикенд на старта на кампанията там.