Шави: Бяхме по-добри, резултатът е несправедлив

1832 0

Старши треньорът на Барселона Шави Ернандес направи първи коментар след драматичната загуба при визитата на Байерн Мюнхен с 0:2. Каталунците изиграха чудесна първа част и направиха сериозни пропуски, докато баварците вкараха две попадения в рамките на четири минути през втората част и по този начин се поздравиха с втори пореден успех в Шампионска лига.

"Бяхме по-добри от Байерн, но в няколко ситуации ги пощадихме, а те се възползваха от шансовете си. Това беше разликата. Имахме 6 или 7 чисти положения и не реализирахме нито едно.

Първото полувреме беше изцяло за нас. Резултатът не отразява реално случилото се на терена. Но това е Шампионската лига - ако не накажеш съперника, когато можеш, ще си платиш.

Трябва да извлечем положителното от мача, но и да отчетем грешките си, заради които загубихме. Според мен заслужавахме да победим. Ще си научим урока и ще работим, за да ставаме все по-силни", заяви специалистът.