РБ Залцбург успя да развали началото на ерата "Потър" в Челси насред "Стамфорд Бридж"

1929 0

Челси и РБ Залцбург не успяха да се победят в мач от втория кръг на група "Е" в Шампионска лига. Двата гранда завършиха при резултат 1:1 в дома на "сините" - "Стамфорд Бридж". Това бе и дебют на новия наставник на лондончани - Греъм Потър.

Първото полувреме не предложи много на зрителите. Челси се опитваше всячески да пробие добре стоящата отбрана на гостите. Единственото по-интересно положение се случи в 40', когато Мейсън Маунт си пробва късмета от границата на наказателното поле с плътен удар, който обаче бе неточен.

Втората част започна по страхотен начин за Челси. Само 3 минути бяха нужни на Рахийм Стърлинг да открие резултата. Британецът получи топката в наказателното поле и с брилянтен фалцов удар вкара за 1:0. Защитата на "сините" обаче бе изненадана в 75'. Ноа Окафор успя да се освободи от Сесар Азпиликуета в наказателното поле и съумя да изравни резултата и да оформи крайното 1:1.

Челси ще почива през уикенда, след като мачът на отбора с Ливърпул бе отложен, РБ Залцбург пък приема Рапид Виена.