ПСЖ продължава да мачка в групите на Шампионска лига без Меси и Неймар


ПСЖ продължава да мачка в групите на Шампионска лига без Меси и Неймар
Снимка: GettyImages

1167 0

Пари Сен Жермен продължава да е изключително убедителен в груповата фаза на Шампионска лига. Френският гранд постигна победа с 2:0 над Борусия Дортмунд вчера (19 септември) и продължи свое лично постижение у дома в най-комерсиалния европейски турнир.

ПСЖ обича груповата фаза

Победата над Борусия дойде в правилния момент, като това бе успех номер 27 в последните 34 мача у дома в групите на Шампионска лига. Възпитаниците на Луис Енрике имат едва 1 поражение и само 6 равенства на "Парк де Пренс" в този период.

Попаденията на Килиан Мбапе и Ашрах Хакими донесоха ценния успех на парижани в сблъсъка. Разбира се, голямата цел пред тима остава спечелването на турнира, за което управата на клуба мечтае вече десетилетие и се надява Енрике да осъществи тази цел.

Следващият сблъсък на парижани обаче няма да е никак лек. Те ще пътуват до Острова за лют сблъсък с амбициозния Нюкасъл, който, въпреки че участва в Шампионска лига за пръв път от доста време насам - не трябва да бъде подценяван.

ВИЖТЕ ОЩЕ: Всички резултати от първия ден в Шампионска лига за сезон 2023/24.

Хареса ли ти статията? Ако отговорът е „да“ – последвай ни във Viber за още интересни и актуални новини от международния футболен свят!

Етикети:
Sportlive.bg

ТОЧНО ПОПАДЕНИЕ


виж всички

Още по темата


Timeout


виж всички
Избрано от Кратки истории

Лудост на Мондиал 2026! Футболист стана милионер за секунди след исторически момент

Още след първите няколко срещи на Мондиал 2026 е много възможно да е паднал най-скъпият гол в историята на футбола....

Най-четени новини

виж всички