Провалите на испанските отбори в Европа пълнят касата на Реал Мадрид

1702 0

Барселона, Атлетико (Мадрид) и Севиля се пред отпадане още на груповата фаза на Шампионска лига, което може да донесе на Реал Мадрид солидни финансови постъпления, съобщават медии от Испания.

"Кралете" вървят с пълна сила към 15-ата титла в най-силния европейски футболен турнир, но и могат да вземат 7,8 милиона евро от телевизионни права при условие, че останат единствените представители на иберийската страна в директните елиминации, като до момента Реал си е осигурил 9,6 милиона с класирането си в тази фаза.

Ако стигне до финал, сумата ще нарасне до 11,2 милиона, което е изключително, когато става въпрос само за телевизионни права. Този сезон "белия балет" вече спечели 60 милиона евро от Шампионска лига, повече от половината от които (36,4 милиона) са бонуси за резултати през последните десет години.

А ето и всичките пет отбора, които вече се класираха за 1/8 финалите на Шампионска лига.