Преди 18 години бе вкаран считаният от мнозина за най-велик гол в Шампионска лига

2159 0

На 15.05 преди 18 години Зинедин Зидан демонстрира за пореден път гениалността си, като реализира гол, който остава за историята. Французинът го прави във финала на най-престижния европейски клубен футболен турнир Шампионска лига срешу Байер Леверкузен.

В онзи мач "кралския клуб" повежда още в 8-ата минута чрез Раул. Само 5 по-късно обаче Лусио възстановява паритета. Точно преди да свърши първото полувреме (в 45') Зидан взима нещата в свои ръце и реализира вълшебно попадение.

То е достатъчно за Реал и така "белите" печелят трофея след победа с 2:1. Голът на Зизу, пък, остава в историята като един от най-великите (а според мнозина - най-великият). Насладете му се във видеото по-долу. А кои са най-красивите 10 гола в историята на Шампионска лига (ВИДЕО)?