Наполи съвсем заслужено вече е в групите на Шампионска лига

Снимка: Gulliver/GettyImages

1257 0

Наполи се класира за груповата фаза на Шампионска лига след победа над Ница в реванша в плейофите. И в двата мача неаполитанците спечелиха с 2:0 и надигра френския тим.

През първата част не паднаха попадения, но още в началото на втората част Наполи откри резултата. Марек Хамшик намери Хосе Кайехон, който сам срещу Йоан Кардинал от малкото наказателно поле откри резултата. През цялото полувреме именно гостите владееха повече топката и държаха инициативата.

В самия край на мача Наполи стигна до втори гол. Фаузи Гулам напредна по лявото крило и намери Лоренцо Инсиние, който от границата на наказателното поле оформи крайното 2:0.Ница от за втора поредна година ще пробва късмета си в групите на Лига Европа.