С късмет Севиля се добра до групите на Шампионска лига

Снимка: Gulliver/GettyImages

1115 0

Севиля се добра до групите на Шампионска лига, завършвайки 2:2 срещу Истанбул Башакшехир в реванша от плейофите. В първия мач испанският тим бе спечелил с 2:1 и така с общ резултат 4:3 се класира за груповата фаза на най-престижния европейски клубен турнир.

Турския тим поведе още в 17'  след гол на холандеца Елжеро Елия, възползвал се от пас на бившия защитник на Лудогорец Жуниор Кайсара.

Малко след почивката в 52' Серхио Ескудеро изравни след асистенция на Хесус Навас. Четвърт час преди края пък Уисам Бен Йедер получи топката от Нолито, подигра се с бранителите на Истанбул Башакшехир и направи обрата пълен – 2:1.

В 83' босненският халф Един Вишча изравни за 2:2 след пас на Наполеони, но последвалите 10 минути не бяха достатъчно, за да отбележат така мечтаното попадение, което да ги класира.