Милан не спря полета на Интер, "нерадзурите" ще кацат в Истанбул! (ВИДЕО)

7034 0

Милан не успя да превъзмогне изоставането си от два гола срещу вечния съперник Интер и с общ резултат 0:3 след втория полуфинал между двата тима напуска Шампионска лига.

"Росонерите" изиграха далеч по-добро първо полувреме от съперника, но гол във вратата на Андре Онана така и не падна. През вторите 45 минути "нерадзурите" обърнаха нещата в своя полза и съвсем логично стигнаха до попадение.

Негов автор бе Лаутаро Мартинес. Аржентинският нападател получи извеждащо подаване от Ромелу Лукаку, който съвсем необезпокоявано разигра продължително в наказателното поле. Таранът бе по-бърз от противниковата защита и не сбърка, решавайки първия финалист в най-силния европейски клубен турнир.

Двата тима започнаха предпазливо, но и много борбено срещата. Два удара от дистанция на Тео Ернандес и Николо Барела бяха регистрирани, но и двата бяха далеч от целта.

Страхотната атмосфера на "Сан Сиро"

Video edited on Kapwing

Милан даде заявка, че ще се бори докрай. В 10-ата минута Оливие Жиру внесе смут в противниковото наказателно поле с висок отскок при центрирана топка. Тя обаче бе изчистена в корнер.

Още една страхотна възможност за гостите само секунди по-късно. Браим Диас отправи силен и точен шут посока вратата на "нерадзурите", но Онана плонжира и спаси.

20 минути след първия съдийски сигнал статистиката говори изцяло в полза на Милан. 2 на 1 изстрели (1:0 точни), 2 срещу 0 ъглови удари и 61% на 36% притежание на топката.

Двата тима значително позабавиха темпото след 30 минути игра на "Сан Сиро". "Нерадзурите" се изтеглиха в собствената си половина, чакайки удобен момент за контраатака.

Страхотна възможност се откри пред завърналия се Рафаел Леао. Той преодоля във въздуха Матео Дармиан, насочвайки се към пеналтерията. Двама не успяха да го спрат, а той шутира отляво в противоположния ъгъл, но топката премина на сантиметри от страничния стълб.

Домакините обаче веднаха отвърнаха на натиска. Един Джеко отклони центриране право към вратата на Майк Менян. Стражът обаче реагира блестящо, отразявайки летящата с бърза скорост към него топка.

Последва корнер. Лаутаро Мартинес се сдоби с коженото кълбо на границата на наказателното поле. Той финтира противниковите защитници пред себе си, откривайки си позиция за изстрел, който премина малко над напречната греда.

Макар двубоят да носеше много битка и груби единоборства, първият жълт картон в мача дойде едва в 56-ата минута. Той бе записан на сметката на Малик Тиау.

Интер постепенно усили натиска си и дори обърна статистиката в своя полза. 15 минути след подновяването на играта играчите на Симоне Индзаги водеха с 8 на 4 изстрели, 4 на 2 ъглови удари, а притежанието на топката бе изравнено.

ГОООЛ! "Нерадзурите" стъпиха с един крак на финала в Истанбул след попадение на Лаутаро Мартинес в 74-ата минута. Аржентинецът изскочи на стрелкова позиция отляво след подаване от Ромелу Лукаку и не остави никакъв шанс на Манян.

След падането на попадението Милан изглеждаше напълно беззъб в нападение. Възпитаниците на Стефано Пиоли пресираха до последно, но трите попадения пасив натежаха, а Интер довърши спокойно срещата.

Интер: Андре Онана, Матео Дармиан, Франческо Ачерби, Алесандро Бастони, Дензъл Дъмфрис, Николо Барела, Хакан Чалханооглу, Хенрих Мхитарян, Федерико Димарко, Лаутаро Мартинес, Един Джеко

Милан: Майк Менян, Давиде Калабрия, Малик Тиау, Фикайо Томори, Тео Ернандес, Раде Крунич, Сандро Тонали, Жуниор Месиас, Браим Диас, Рафаел Леао, Оливие Жиру

За символичните домакини в този сблъсък аут са Карбони, Далбърт и Заноти, като най-сериозната липса е бранителят Милан Шкриниар. Хоакин Кореа е под въпрос. Бенасер и Ибрахимович пък не са налични за Стефано Пиоли. Флоренци, Крунич и Месиас са под въпрос.

В срещите с Милан Симоне Индзаги има 8 победи, 6 равенства и 8 загуби. Стефано Пиоли пък е със следният актив срещу Интер: 7 победи, 6 равенства и 14 загуби. Колкото до преките дуели между тези специалисти - Индзаги има сериозно предимство с 10 победи срещу 5 за Пиоли, като 4 от мачовете са приключвали наравно.

Това ще бъде сблъсък номер 221 между тези съперници. Интер има предимство с 82 победи срещу 71 за Милан. 67 от мачовете помежду им пък са приключили при равен резултат.

С най-много отбелязани попадения в това съперничество е Андрий Шевченко (Милан) - 14. Със само един гол по-малко от него е Джузепе Меаца, който е носил фланелката и на двата отбора, но е клубна легенда на Интер.

Ищван Нерш (Интер) дели третото място с 11 попадения - толкова има и Гунар Нордал (Милан). Настоящият играч на Милан Златан Ибрахимович пък, който има няколко престоя при "росонерите", а освен това е носил и фланелката на "нерадзурите", е с 10 гола в съперничеството. Той обаче няма как да играе в днешния им дуел.