Машината на Микел Артета не спира да гази: Разгромът в Шампионска лига доказа защо всеки трепери срещу Арсенал

2589 0

Отборът на Арсенал не спира да впечатлява не само във Висшата лига, но и в Шампионска лига. Възпитаниците на Микел Артета постигнаха категоричен успех с 6:0 над Ланс у дома на "Емирейтс", а с това поставиха и два рекорда пред собствената си публика.

Машината на Артета заработи здраво

С разгромната си победа над френския тим "артилеристите" се превърнаха в първия английски отбор, който води с пет попадения над своя съперник на почивката в мач от Шампионска лига.

Освен това, лондонският гранд е и първият отбор в историята на турнира, който има петима или повече голмайстори през първата част, което само по себе си говори за елитните офанзивни футболисти, които Микел Артета притежава. Припомняме, че попаденията срещу Ланс бяха отбелязани от Кай Хаверц, Габриел Жезус, Букайо Сака, Габриел Мартинели, Мартин Йодегор и Жоржиньо.

"Топчиите" се намират в отлична серия от 4 поредни победи във всички турнири, а през уикенда ще мерят сили с Лутън в опит да затвърдят първото си място във Висшата лига, след като си осигуриха лидерската позиция в своята група в ШЛ.