Без напрежение Меси и Барса наказаха Селтик и спечелиха групата

Снимка: Getty Images/Gulliver

947 0

Очаквано Барселона победи като гост Селтик с 2:0 в мач от петия кръг на Шампионската лига и по този начин си гарантира участие на 1/8-финалите. Каталунският тим ще завърши на първо място в група C.

Лионел Меси отбеляза и двете попадения за Барса, разписвайки се в 24-ата и 55-ата минута, когато бе точен от дузпа.

Барселона контролираше играта през цялото време и имаше възможност да се поздрави с по-изразителен резултат. Меси бе близо и до хеттрик, но удар в 67-ата минута премина на половин метър встрани от шотландската врата. В края на срещата Луис Суарес стреля в гредата и пропусна да оформи на 3:0.

В другата среща от групата Манчестът Сити и Борусия Мьонхенгладбах завършиха при равен резултат 1:1.