Малмьо отстрани Рейнджърс и ще се бори с Лудогорец за групите в Шампионска лига

Снимка: Kiril Bekyarov / LAP.bg

2129 0

Малмьо ще бъде съперникът на Лудогорец в плейофите на Шампионска лига. Това стана факт, след като шведският отбор преодоля Глазгоу Рейнджърс в третия предварителен кръг с 2:1 и ще спорят с разградчани за влизане в груповата фаза.

Възпитаниците на Йон-Дал Томасон играха цяло полувреме с човек, по-малко, след като в 45-ата минута беше изгонен Иносент. Рейнджърс поведе в резултата с гол на Морелос в 18-ата минута. С два гола на Антонио-Мирко Чолак в 53-ата и 57-ата минути обаче Малмьо постигна пълен обрат и с общ резултат 4:2 продължи в следващия етап.

Така шведският отбор ще спори в Лудогорец за влизане в групите на най-комерсиалния клубен турнир. Първият мач между Лудогорец и Малмьо е в Швеция и ще се изиграе на 17 август. Реваншът е седмица по-късно на 24 август.

Ето и какви бяха думите на Валдас Дамбраускас след срещата.