Лестър не успя да надвие над Копенхаген, но остава непобеден в групата

Снимка: Guliver/Getty Images

961 0

Копенхаген спря Лестър за четвърта поредна победа в ШЛ, двата отбора завършиха при нулево равенство срещата в Дания.

Въпреки че не стигна до победата, английският шампион е първият тим в историята на турнира, който не допуска гол в първите си 4 мача.

Срещата не бе наситена с голови възможности и борбата бе предимно в средата на терена, така че постигнатото равенство е закономерно.

В другия мач от групата Порто победи Брюж с 1:0, с което си осигури второто място. След четвъртия кръг, Лестър остава начело в групата с 10 точки, а зад тях са Порто със 7, Копенхаген с 5 и Брюж без спечелени точки.