Лестър спечели първата си точка за сезона като гост срещу Тотнъм

Лестър спечели първата си точка  за сезона като гост срещу Тотнъм
Снимка: Getty Images/Gulliver

1035 0

Шампионът на Англия Лестър и Тотнъм не успяха да се победят в среща от десетия кръг във Висшата лига. Двата отбора завършиха 1:1, а това е първа точка за Лестър като гост.

Тотнъм поведе в края на първото полувреме след отсъдена дузпа в тяхна полза. Роберт Хут задържа в наказателното поле нападателя Винсент Янсен, а той изведе Тотнъм наред в резултата.

Малко след подновяване на играта обаче Ахмес Муса върна попадението и Лестър в мача. След грешка на Виктор Уанияма, който не успя да върне топката с глава към свой съотборник, Джейми Варди прати топката успоредно на голлинията в малкия пеналт, където Ахмед Муса изравни. С добрата си игра най-вече през втората част Лестър си залужи точката.

Тотнъм вече е на 4то място на три точки от лидерите Манчестър Сити и Арсенал.