Късни голове и разгром на ПСВ определиха последните 3 отбора за групите на Шампионска лига (ВИДЕО)

6788 0

Тази вечер (30.08) паднаха и последните въпросителни в Шампионска лига. Изиграха се и последните 3 двубоя, които определиха всички участници в групите на най-силния европейски клубен турнир.

ПСВ разгроми отбора на Глазгоу Рейнджърс с 5:1, като очакванията бяха именно той да е най-оспорваният реванш. Първият двубой завърши 2:2, но до такава интрига не се стигна в Айндховен. Таверние отбеляза единственото попадения за гостите в 64' за 2:1, като преди това Сайбери вкара два гола в 35' и 53'. Това попадение обаче не даде някакъв тласък за Рейджърс, а нидерладнският тим вкара още 3 гола. Де Йонг вкара в 66' две минути след попадението на съперник, Веерман се разписа в 78', а Голдсън си вкара автогол 7 минути преди края на редовното време.

До особено голяма интрига не се стигна и в двубоя между АЕК Атина и Антверп, след като белгийците си осигуриха преднина с 1:0 в първия двубой, в който бяха домакини. В днешния двубой стигнаха отново до успех след късен гол в добавеното време. Керк откри резултата в 73', а Араухо изравни за гръцкия тим в 90'.  5 минути след това Баликуиша оформи крайното 1:2.

Копенхаген и Ракув завършиха при резултат 1:1, като датският тим стигна до минимална победа като гост в първия двубой. Този един гол се оказа решаващ и прати тима в групите на турнира.

Всички резултати:

ПСВ - Глазгоу Рейнджърс 5:1 (2:0 Сайбари 35', 53', 2:1 Таверние 64', 3:1 Де Йонг 66', 4:1 Веерман 78', 5:1 Голдсън (аг) 83')

АЕК Атина - Антверп 1:2 (0:1 Жирано Керк 73', 1:1 Араухо 90', 1:2 Баликуиша 90+5' )

Копенхаген - Ракув 1:1 (1:0 Вавро 35', 1:1 Зволински 87').