Кървав гол в 95' избави Реал Мадрид от загуба срещу Шахтьор в Шампионска лига (ВИДЕО)

4642 0

Европейският клубен шампион Реал Мадрид избегна поражение срещу Шахтьор Донецк след равенство 1:1 като гост в четвърти мач от груповата фаза на Шампионска лига. "Кралете" бяха напът да запишат първо поражение през новия сезон, но "кървав" гол късно в добавеното продължение на мача подели точките във Варшава.

Карло Анчелоти остави част от титулярите си на резервната скамейка с оглед на предстоящото Ел Класико срещу Барселона през уикенда. Карим Бензема все пак водеше атаката на "кралете", която обаче бе отказана от вратаря на Шахтьор Анатолий Трубин през първите 45 минути, когато отрази удари на французина, на Валверде и на Родриго.

Второто полувреме започна перфектно за символичните домакини, които заради войната в Украйна приеха Реал на стадиона във Варшава. Олександър Зубков, който вкара във вратата на "лос бланкос" и на "Сантяго Бернабеу" преди седмица, отново се разписа срещу испанския колос, надигравайки Ферлан Менди във въздуха.

В следващите минути Анчелоти извърши куп смени в опит да промени развоя на срещата, но мадридчани трудно стигаха до ситуации за гол. В последната 95-а минута на мача обаче центриране на Тони Кроос намери Антонио Рюдигер в наказателното поле, който с цената на тежък удар от вратаря успя да вкара в мрежата, за да израви.

При гола главата на Рюдигер бе разкървавена (ВИДЕО), а стражът на Шахтьор също остана да лежи на тревата. С това приключи и по-интересното от сблъсъка във Варшава, след който Реал остава лидер в групата с 10 пункта. Втори е РБ Лайпциг с 6 пункта, трети се нарежда Шахтьор с 5 точки, докато последен е Селтик с 1 точка.

В 18-ата минута Реал Мадрид стигна до първата си голова опасност в мача. Карим Бензема бе изведен в наказателното поле, а нападателят веднага опита удар от малък ъгъл. Вратарят на Шахтьор Анатолий Трубин обаче бе покрил добре близкия си ъгъл и успя да избие удара на французина.

В 24' Ласина Траоре се свлече за дузпа в наказателното поле на Реал, но главният арбитър не остана впечатлен. Три минути по-късно Олександър Зубков стреля опасно към вратата на Реал, но не намери целта. В края на полувремето пък Бензема, Валверде и Родриго имаха добри шансове да вкарат, но стражът Трубин ги отказа.

34 секунди след подновяването на играта Шахтьор Донецк излезе напред в резултата. Украинският тим организира добра атака през левия фланг, откъдето Богдан Михайличенко центрира в наказателното поле. Топката полетя към далечната греда, където Ферлан Менди увисна, а Олександър Зубков вкара отново във вратата на Реал - 1:0!

Video edited on Kapwing

В 48-ата минута Орелиан Чуамени успя да засече центриране от корнер с глава, но ударът му премина малко встрани от гредата. В 65-ата минута Ласина Траоре излезе сам срещу вратаря Андрий Лунин и дори го преодоля, но избяга малко встрани. Играчът на Шахтьор все пак опита удар към опразнената врата, който кацна върху напречния стълб.

Карло Анчелоти опита да промени развоя на срещата със смени, като през втората част в игра се появиха Винисиус, Лука Модрич, Давид Алаба, Едуардо Камавинга и Марко Асенсио. Смените обаче не доведоха до сериозна промяна. В 71' Михайло Мудрик стреля опасно от дистанция към вратата на Реал. Три минути по-късно пък Кроос заплаши вратата на Шахтьор. И двата удара излязоха в аут.

В 87-ата минута Лукас Васкес центрира перфектно за Винисиус в наказателното поле, но бразилецът не успя да засече топката достатъчно добре с глава и я прати над вратата - голям пропуск за "кралете". В продължението на мача Тони Кроос центира опасно в наказателното поле, а Антонио Рюдигер засече с глава, но ударът му премина на сантиметри от страничния стълб.

Три минути по-късно обаче комбинация между тандема Кроос - Рюдигер сработи. Халфът отново прати центриране в наказателното поле, а този път немският бранител успя да изпревари вратаря на Шахтьор, за да прати топката в мрежата на домакините. При гола обаче стражът Трубин нанесе удар в главата на Рюдигер, който падна на тревата окървавен. Вратарят на домакините също остана да лежи на тревата от тежкия удар - 1:1!

Стартови състави:

Шахтьор Донецк: 81. Трубин, 15. Михайличенко, 5. Валерий Бондар, 22. Матвиенко, 26. Конопля, 6. Степаненко, 11. Зубков, 21. Бондаренко, 8. Судаков, 10. Михайло Мудрик, 2. Ласина Траоре

Реал Мадрид: 13. Андрий Лунин, 23. Ферлан Менди, 22. Антонио Рюдигер, 6. Начо Фернандес, 17. Лукас Васкес, 15. Федерико Валверде, 18. Орелиан Чуамени, 8. Тони Кроос, 7. Еден Азар, 21. Родриго, 9. Карим Бензема

Преди мача:

Двата тима се срещнаха в Мадрид преди седмица, когато "белият балет" се наложи с 2:1. По този начин възпитаниците на Анчелоти продължиха безгрешната си серия в надпреварата и събраха 9 точки от 3 срещи. Украинците пък разполагат с 4 точки и заемат втората позиция в групата.

Това ще бъде последният двубой за Реал преди Ел Класико в неделя, а през уикенда се наложиха над регионалния си съперник - Хетафе с 1:0. За днес Куртоа и Себайос ще отсъстват от избраниците на Анчелоти.

Корниенко пък е единственият липсващ за символичните домакини, които през уикенда не са играли среща и това ще бъде първият им двубой след загубата в Мадрид.