Кевин Де Бройне може да вкара на Реал Мадрид, но и счупи нежелан рекорд в Шампионска лига

2661 0

Кевин Де Бройне счупи нежелан рекорд по време на отпадането на Манчестър Сити от Реал Мадрид в Шампионска лига.  "Гражданите" имаха амбиция да направят исторически дабъл-требъл този сезон, но тези надежди бяха разбити в сряда, когато бяха изхвърлени от "белия балет".

Двата отбора изиграха вълнуващо равенство 3:3 в първия мач от четвъртфиналите миналата седмица, а в реванша завърших 1:1 в редовното време и продълженията.  Късно през второто полувреме майсторът в полузащитата на Сити - Кевин Де Бройне заличи преднината след гола на Родриго, за да изравни общия резултат на 4:4, но домакините не успяха да подпечатат доминацията си.

Де Бройне изигра мач под стандартите си срещу Реал Мадрид

Още: Заради поведението на феновете си, Барселона плаща солена глоба на УЕФА

Де Бройне вкара, но другите показатели бяха под нивото му

Повече от 120 минути отборът на Пеп Гуардиола се радваше на 67 процента притежание, отправи 33 удара, имаше 18 корнера и записа xG рейтинг от 2.74, но просто не стигна до втори гол.

Мадридчани се добраха до дузпите, където Лука Модрич пропусна първото изпъление, а гостите отбелязаха следващите си четири, докато Андрей Лунин спаси на Бернардо Силва и Матео Ковачич, за да осигури победа с 4:3.

Въпреки че вкара единствения гол за Сити тази вечер, Де Бройне не записа добри показатели. Подаванията и центриранията на белгиеца бяха под номинала, докато той се оказа до голяма степен неефективен на централна позиция, която можеше да бъде заета от намиращия се във форма Фил Фодън. Де Бройне загуби топката 37 пъти, преди да бъде заменен в 112-ата минута, което е рекорд в мач от Шампионска лига този сезон. А Гуардиола обясни защо замени Де Бройне и Холанд преди дузпите.

Още: "Ще му кажа "Здравей", но..." - Хари Кейн коментира предстоящия сблъсък с Джуд Белингам в Шампионска лига

Милитао и Валверде помолили да не бият дузпи срещу Сити, ето защо

Да "предадеш" най-добрия си приятел - всичко в името на победата (ВИДЕО)

Де Бройне се натровил в хотела преди мача с Реал, в Сити треперили за масово отравяне?

Страхотен момент: Звезда на Сити не игра, но си поиска фланелката на Лука Модрич (ВИДЕО)

Кевин де Бройне си тръгва от Манчестър Сити, ако не успее да отстрани Реал Мадрид