Заради поведението на феновете си, Барселона плаща солена глоба на УЕФА

423 0

УЕФА обяви глоба на Барселона заради деяния на феновете на "каталунците" при гостуването на ПСЖ в първия четвъртфинален мач между двата тима в Шампионска лига.

Не е грешка, а епидемия: Барселона със 7 тежки загуби в последните 8 години в плейофите на Шампионска лига

Колко трябва да плати Барселона?

От централата обявиха три направления на обвиненията, събрани сумарно в 32 хиляди евро - причиняване на щети 5000 евро, пускане на фойерверки 2000 евро и расистки подбуди 25000 евро.

Припомняме, че Барселона отпадна от парижани в най-комерсиалния футболен турнир с общ резултат 4:6, след като спечели първата среща с 3:1.

По този начин и сезонът за "каталунците" преждевременно приключи, тъй като възпитаниците на Шави нямат почти никакъв шанс и за защита на титлата в Ла Лига. В класирането Барса изостава на 8 точки от Реал Мадрид на второто място.

Двата тима ще се изправят идната неделя 21 април от 22:00 часа във второто издание на Ел Класико за сезона, като "белия балет" със сигурност ще е в по-добро настроение, след като се класира за полуфиналите в Шампионска лига след успех с дузпи над актуалния шампион Манчестър Сити.

Още: Килиан Мбапе с изумителен гол за ПСЖ срещу Барселона, който остана на заден план (ВИДЕО)

Шави съжали за 2 ситуации по време на реванша между Барселона и ПСЖ

Усман Дембеле се пошегува с феновете на Барселона, които започнаха война

Барселона не успя да вземе квотата на Атлетико Мадрид за Световното клубно първенство

Шави обвини съдията за отпадането на Барселона от Шампионска лига: Той не разбира играта!

С човек по-малко за 60+ минути: Барселона бе не само обърната, но и разбита, ПСЖ е на полуфинал (ВИДЕО)