Интер възкръсна от мъртвите, но и това не бе достатъчно срещу 10 от Бенфика (ВИДЕО)

983 0

Миналогодишният финалист в Шампионска лига - Интер, направи зрелищно равенство (3:3) срещу Бенфика в мач от петия кръг на груповата фаза на най-комерсиалния европейски турнир. "Нерадзурите" съумяха да се доберат до точката, след като изоставаха с 3 попадения в резултата.

Двубоят в Лисабон стартира кошмарно за гостите от Италия. Още в петата минута резултатът бе открит от Жоао Марио. Отново Марио вкара за 2:0 в 13-ата минута, а Интер тотално се срина в 34', когато нападателят на "орлите" оформи своя хеттрик.

След почивката "нерадзурите" буквално възкръснаха. Момчетата на Симоне Индзаги живнаха и 6 минути след началото на втората част Марко Арнаутович върна един гол.

В 58-ата минута резултатът стана 3:2, тъй като Франческо Ачерби центрира, а в наказателното поле Давиде Фратези бе най-съобразителен и вкара. В 72' Алексис Санчес оформи крайното 3:3, след като реализира от дузпа.

Бенфика трябваше да трепери след 86', когато с директен червен картон бе изгонен Антонио Силва. Николо Барела имаше страхотен шанс да донесе победата на гостите, но негов удар профуча до левия страничен стълб.