Интер повтаря историята от миналия сезон: 3-ти пореден път не си вкара с Шахтьор Донецк в Шампионска лига

1094 0

Италианският шампион Интер записа втори пореден разочароващ резултат в групите на Шампионска лига и така остава с едва 1 точка след първите 2 мача и рискува да повтори злощастната развръзка отпреди година, когато завърши последен в групата.

"Нерадзурите" завършиха 0:0 с Шахтьор Донецк, като любопитното е, че този резултат се повтаря за трети пореден път, тъй като при двете срещи между тези два тима от миналия сезон, те отново не съумяха да си отбележат попадения.

Ситуацията за Шахтьор обаче също не изглежда никак добра, тъй като украинците загубиха неочаквано първата си среща от Шериф Тираспол и към момента също са с 1 точка, но им предстоят два сблъсъка с Реал Мадрид.

Шахтьор и Интер си дадоха много оспорван и равностоен сблъсък. "Нераздурите" пропиляха отлични възможности чрез Николо Барела, Лаутаро Мартинес, Един Джеко през първото полувреме и Хоакин Кореа и Стефан де Врай в последните минути от мача.

Домакините пък можеха да поведат още в 5-ата минута, когато Соломон завъртя топката от границата на наказателното поле, но мина с малко покрай страничния стълб. Също 5 минути след началото, но на втората част, Шахтьор пак изпусна златна възможност, този път чрез Додо, който стреля в наказателното поле, но защитник самопожертвователно предотврати гола.