След обрат: 10 от Фиорентина не устискаха срещу Интер

Снимка: Gulliver/GettyImages

1050 0

Шампионът на Италия Интер стигна до много сладка победа в петия рунд от Серия А.

„Нерадзурите” надделяха над Фиорентина в тежката визита във Флоренция след обрат с 3:1. Сотил даде превес на „виолетовите” в 23-ата минута и вдигна хората на „Артемио Франки” на крака.

През втората част обаче господарят на терена бе един и това бе Интер. Матео Дармиан изравни резултата в 52-ата минута, а три по-късно Един Джеко реализира втори гол за гостите от Милано.

Фиорентина натисна съперника си, но до гол не стигна, а вместо това Иван Перишич вкара трети в 87-ата пред погледа на 10 от домакините, след като Гонсалес бе изгонен в 78-ата за два експресни жълти картона.

Победата прати Интер отново на върха в Италия, като хората на Симоне Индзаги имат 13 точки след пет изиграни мача. Фиорентина остана шести с 9 точки.