Играчът на Сити, с който Реал не им вкара нито веднъж, а без него - 6 пъти

4362 0

Един от футболистите на Манчестър Сити е бил много важен за тима в мачовете срещу Реал Мадрид. За негово съжаление и това на мениджъра Хосеп Гуардиола, той не успя да помогне достатъчно на отбора си в двата полуфинала в Шампионска лига, тъй като имапе проблем с глезена.
Става дума за защитника Кайл Уокър. Той не игра в първия мач, а в реванша малко принудително излезе титуляр, но в 72-ата минута беше заменен от Олександър Зинченко. Когато Уокър напусна терена, резултатът в Мадрид беше 0:0 и общо 4:3 в полза на англичаните.
Статистиката показва, че в отсъствието на английския бранител Сити е допуснал 6 гола срещу Реал. Три "кралете" вкараха на "Етихад", когато той не игра, и 3 на "Сантяго Бернабеу", когато Уокър вече беше заменен.
Преди реванша мениджърът на "гражданите" Хосеп Гуардиола призна, че бранителят не е напълно готов за игра, но каза, че е решил да поеме риск, като заложи на най-бързия си играч. През първото полувреме Уокър се представи чудесно срещу Винисиус и го неутрализира. Един от футболистите на Манчестър Сити е бил много важен за тима в мачовете срещу Реал Мадрид. За негово съжаление и това на мениджъра Хосеп Гуардиола, той не успя да помогне достатъчно на отбора си в двата полуфинала в Шампионска лига, тъй като имапе проблем с глезена.

Преди реванша мениджърът на "гражданите" Хосеп Гуардиола призна, че бранителят не е напълно готов за игра, но каза, че е решил да поеме риск, като заложи на най-бързия си играч. През първото полувреме Уокър се представи чудесно срещу Винисиус и го неутрализира. А кой провали Сити срещу Реал - Гуардиола или играчите, четете тук.