Драма и големи изненади в Шампионска лига (РЕЗУЛТАТИ)

5820 0

Вторият кръг от груповата фаза на Шампионската лига предложи изключително любопитни развръзки на срещите тази вечер. Несъмнено с най-голям интерес се очакваха сблъсъците Байерн Мюнхен – Барселона и Ливърпул - Аякс.

Завръщането на Роберт Левандовски на „Алианц Арена“ в Мюнхен с екипа на Барселона не донесе радост за полския голаджия и каталунците. „Блаугранас“ претърпя пето поредно поражение от баварците, които ги нокаутираха в рамките на 4 минути след голове на Люка Ернандес и Лерой Сане.

Най-драматично протече битката на „Анфийлд“, където Ливърпул успя да пречупи непобедения от началото на кампанията Аякс гол в заключителните акорди на мача. 38-годишният вратар на нидерландците Ремко Пасвеер капитулира за втори път едва в 89-ата минута, когато Жоел Матип донесе успеха за мърсисайдци с 2:1.

Тотнъм на Антонио Конте загуби след драма в Лисабон. Местният Спортинг нанесе удара си в добавеното време на срещата, когато вкара две попадения и спечели с 2:0.

Изненадващи резултати се получиха на Порто - Брюж и Байер Леверкузен – Атлетико Мадрид. Белгийският тим разгроми „драконите“ със сензационното 4:0 насред Португалия, а „аспирините“ треснаха „дюшекчиите“ с 2:0.

Вижте всички резултати тази вечер:

От 19.45 часа:

Виктория Пилзен – Интер 0:2

20' Eдин Джеко - 0:1

70 Дензъл Дъмфрис - 0:2

Спортинг Лисабон – Тотнъм 2:0

90+1 Паулиньо - 1:0

90+3 Артур - 2:0