Арсенал смаза Севиля и доближи елиминациите в Шампионска лига (ВИДЕО)

1573 0

Арсенал направи голяма стъпка към елиминациите в Шампионска лига с успеха си над Севиля в сряда вечер. "Топчиите" се наложиха с 2:0 чрез попаденията на Тросар в 29-ата и Сака в 64-ата минута.

Единствената лоша новина за домакините в сряда вечер бе принудителната смяна на Букайо Сака. Той напусна срещата в 85-ата минута и тепърва ще се изяснява състоянието му след контакта с противников играч.

Третата победа за Арсенал в надпреварата от началото на кампанията дойде напълно заслужено и андалусийците се разминаха с най-малкото на "Емирейтс". На гостите им отне над 90 минути, за да създадат най-опасното положение с първия си удар в срещата.

Междувременно домакините създадоха 11 голови положения, но 7 от отправените удари не намериха очертанията на вратата. Сега Арсенал е еднолично начело с 9 пункта, а ПСВ и Ланс са съответно втори и трети с по пет точки. Испанският тим е последен в група "В" с 2 пункта, но и те имат шансове поне за място в Лига Европа.

Вижте развоя на всички срещи в Шампионска лига в SportLive.bg!