Станислав Иванов дебютира в САЩ срещу отбора на Робърта

Снимка: Lap.bg

1109 0

Станислав Иванов дебютира в Мейджър Лийг Сокър за Чикаго Файър. Крилото се появи на терена в 74-ата минута при равенството 2:2 срещу тима на ДС Юнайтед. За съперниковия тим от Вашингтон титуляр беше друг бивш футболист на Левски - Найджъл Робърта, който игра цял мач.

Файър поведе с 2:0 след голове на Гастон Хименес в 32-ата минута и автогол на Анди Нахар в 61-ата минута. ДС Юнайтед обаче успя да стигне до равенството след като Кевин Паредес се разписа в 82-ата минута, а Ола Камара от дузпа донесе точката.

Треньорът на Чикаго Рафаел Вики заяви, че е взел най-доброто решение, като е пуснал Иванов в игра. Целта на треньора е да наложи българина постепенно, като в началото да му дава шанс за по 15-20 минути на мач.

От началото на сезона в МЛС Иванов лекуваше контузия.